вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane szybko się niszczą i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий